Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

01.07.2020
Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Výsledky odbornej poroty

04.05.2020
Odborná komisia posudzovala a bodovo ohodnotila architektúru stavby i projekt a technické parametre realizácie, ako aj vizuálny dojem diela. Vzhľadom na vysoký počet nominácií (oproti minulým ročníkom mohli realizačné drevostavbárske firmy nominovať viac ako jednu stavbu) sa komisia rozhodla oceniť až šesť drevostavieb.
Kubis 88 - inteligentný dom, ModerneDomy.sk zastúpenie RD Rýmařov, Lozorno
Úvod > > Kubis 88 - inteligentný dom, ModerneDomy.sk zastúpenie RD Rýmařov, Lozorno

AUTOR: ModerneDomy.sk zastúpenie RD Rýmařov


Dom Kubis 88 sa vyznačuje priestranným prízemím, ktoré poskytne dostatok priestoru pre súžitie rodiny, otvorenie domu do záhrady a cez južné presklenia aj dostatočné solárne zisky. Obe podlažia sú presklenými plochami orientované na juh a získavajú tak pasívnu energiu zo slnka. Dom má preto navrhnutú aj lepšie izolujúcu obálku (steny aj okná).  Vykurovanie a vetranie je riadené inteligentným systémom, ktorý ovláda aj žalúzie, závlahu v záhrade či alarm a usporí majiteľom na prevádzke ďalších cca 30% energie.