Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

01.07.2020
Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Výsledky odbornej poroty

04.05.2020
Odborná komisia posudzovala a bodovo ohodnotila architektúru stavby i projekt a technické parametre realizácie, ako aj vizuálny dojem diela. Vzhľadom na vysoký počet nominácií (oproti minulým ročníkom mohli realizačné drevostavbárske firmy nominovať viac ako jednu stavbu) sa komisia rozhodla oceniť až šesť drevostavieb.
Rodinný dom Pollux 130, ATRIUM SK s.r.o., Banská Bystrica
Úvod > > Rodinný dom Pollux 130, ATRIUM SK s.r.o., Banská Bystrica

AUTOR: Ing. arch. Roman Kutiš


Moderný vzhľad skombinovaný s typickými prvkami drevených povrchov dodáva domu elegantný výraz. Klasická biela omietka s antracitovými okennými rámami vytvára jednoliaty rámec, do ktorého sú umiestnené čisté presklené plochy. Srdce domu tvorí obrovský priestor obývačky, jedálne a kuchyne v jednom funkčnom celku, s priamym kontaktom na záhradu a na prekrytú terasu. Tá sa stáva ďalšou izbou domu vďaka posuvným dreveným panelom, ktoré dokážu terasu opticky uzavrieť, alebo otvoriť, vytvoriť kryté posedenie, alebo chrániť pred slnkom. Nočnú časť domu tvoria tri izby situované v zadnej časti domu, prechod medzi nimi je riešený pozdĺžnou chodbou ako hlavným komunikačným priestorom.