Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Výsledky odbornej poroty

04.05.2020
Odborná komisia posudzovala a bodovo ohodnotila architektúru stavby i projekt a technické parametre realizácie, ako aj vizuálny dojem diela. Vzhľadom na vysoký počet nominácií (oproti minulým ročníkom mohli realizačné drevostavbárske firmy nominovať viac ako jednu stavbu) sa komisia rozhodla oceniť až šesť drevostavieb.

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Tlačová správa

05.03.2020
Zväz spracovateľov dreva Slovenskej republiky už po deviatykrát organizuje súťaž Drevostavba roka. Bližšie informácie nájdete v priloženej Tlačovej správe.  Zapojiť do hlasovania sa môžete po kliknutí na banner v úvode Drevostavba roka 2019. 
Nadstavba rodinného domu Šurany, HolzHaus s. r. o., Detva
Úvod > > Nadstavba rodinného domu Šurany, HolzHaus s. r. o., Detva

AUTOR: dipl. ing. arch. Igor Maťata


Architektonické riešenie: Celková výsledná hmota a architektonická kompozícia vychádza z možností, ktoré poskytovala pôvodná architektúra objektu - jedná sa o nadstavbu trojpodlažného podpivničeného objektu s plochou dvojplášťovou strechou, ktorý pôvodne slúžil pre administratívne účely. Základnou myšlienkou architektonického riešenia je nadstaviť nad pôvodnú jednoduchú trojpodlažnú podpivničenú hmotu jednopodlažnú hmotu s plochou strechou tak, aby korešpondovala s novonavrhovanou architektúrou plánovanej prestavby. Základným tvaroslovným architektonickým prvkom nadstavby je jednopodlažná funkcionalistická hmota s výraznými presklennými otvormi, pergolou a s kombinovaným zábradlím - atikovým a presklenným zábradlím a drevenou terasou. Základným materiálom navrhovaného architektonického riešenia je drevo, oceľ, sklo a zvislo škrabaná omietka zrnitosti 1,5 mm v kombinácii s drevenou fasádou z exotického dreva IPE. Dispozičné riešenie: Hlavný vstup do objektu sa nachádza na 3NP z východnej strany objektu. Za zádverím na ľavej strane sa po vstupe nachádza WC a TM. Na pravej strane sa nachádza denná časť s kuchyňou, jedálňou a obývacou izbou. Po prechode dennou časťou sa na ľavej strane nachádzajú kúpeľňa, detské izby a spálňa so šatníkom a kúpeľňou. Veľká drevená terasa je prístupná z dennej časti, ostatná časť terasy je prístupná z detských izieb, kúpeľní a spálne rodičov.