Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevené ryby z Počúvadla

07.09.2020
  Pokus o obrazovú reportáž z 5. ročníka Rybárskeho víkendu SD ZSD SR.

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

01.07.2020
Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    
Nadstavba rodinného domu Šurany, HolzHaus s. r. o., Detva
Úvod > > Nadstavba rodinného domu Šurany, HolzHaus s. r. o., Detva

AUTOR: dipl. ing. arch. Igor Maťata


Architektonické riešenie: Celková výsledná hmota a architektonická kompozícia vychádza z možností, ktoré poskytovala pôvodná architektúra objektu - jedná sa o nadstavbu trojpodlažného podpivničeného objektu s plochou dvojplášťovou strechou, ktorý pôvodne slúžil pre administratívne účely. Základnou myšlienkou architektonického riešenia je nadstaviť nad pôvodnú jednoduchú trojpodlažnú podpivničenú hmotu jednopodlažnú hmotu s plochou strechou tak, aby korešpondovala s novonavrhovanou architektúrou plánovanej prestavby. Základným tvaroslovným architektonickým prvkom nadstavby je jednopodlažná funkcionalistická hmota s výraznými presklennými otvormi, pergolou a s kombinovaným zábradlím - atikovým a presklenným zábradlím a drevenou terasou. Základným materiálom navrhovaného architektonického riešenia je drevo, oceľ, sklo a zvislo škrabaná omietka zrnitosti 1,5 mm v kombinácii s drevenou fasádou z exotického dreva IPE. Dispozičné riešenie: Hlavný vstup do objektu sa nachádza na 3NP z východnej strany objektu. Za zádverím na ľavej strane sa po vstupe nachádza WC a TM. Na pravej strane sa nachádza denná časť s kuchyňou, jedálňou a obývacou izbou. Po prechode dennou časťou sa na ľavej strane nachádzajú kúpeľňa, detské izby a spálňa so šatníkom a kúpeľňou. Veľká drevená terasa je prístupná z dennej časti, ostatná časť terasy je prístupná z detských izieb, kúpeľní a spálne rodičov.