Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Výsledky odbornej poroty

04.05.2020
Odborná komisia posudzovala a bodovo ohodnotila architektúru stavby i projekt a technické parametre realizácie, ako aj vizuálny dojem diela. Vzhľadom na vysoký počet nominácií (oproti minulým ročníkom mohli realizačné drevostavbárske firmy nominovať viac ako jednu stavbu) sa komisia rozhodla oceniť až šesť drevostavieb.

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Tlačová správa

05.03.2020
Zväz spracovateľov dreva Slovenskej republiky už po deviatykrát organizuje súťaž Drevostavba roka. Bližšie informácie nájdete v priloženej Tlačovej správe.  Zapojiť do hlasovania sa môžete po kliknutí na banner v úvode Drevostavba roka 2019. 
Rodinný dom - Trnava, M-House, s. r. o., Bratislava
Úvod > > Rodinný dom - Trnava, M-House, s. r. o., Bratislava

AUTOR: Ing. arch. Erik Makki, MAKKI – architekt, s.r.o.


Z architektonického hľadiska je objekt jednoduchej kubickej formy v tvare "L" s dvoma úskokmi na fasáde zo strany ulice.  Objekt je jednopodlažný. Strechy sú rovné s atikami tvarovanými v šikminách tak, aby dynamizovali jednoduchý tvar objektu. Nad vstupom do objektu je vykonzolovaná strešná konštrukcia. Dom je realizovaný ako drevostavba s certifikovanou difúzne otvorenou skladbou konštrukcie obvodových stien s použitím prírodných drevovláknitých a konopných izolácií. Za vstupnými dverami sa nachádza vstupný priestor, z ktorého je vedená prístupová chodba prechádzajúca takmer celým domom, z ktorej sú pristupné jednotlivé časti domu. Zo vstupu je prístupná aj technická miestnosť so samostatným vstupom z exteriéru. Rodinný dom má jasne definovanú dennú a nočnú časť. Nočná časť sa nachádza v dlhšej časti domu a je tvorená jendou veľkou detskou izbou, ktorá umožňuje neskoršie rozdelenie na dve samostatné izby, spálňou so šatníkom, pracovnňou orientovanou do ulice a kúpeľňou so samostatným WC. Denná časť je prístupná prechodom od vstupu cez spojovaciu chodbu a je tvorená väčšou kuchyňou s jedálenským kútom a špajzou, do dvora je orientovaná obývcia izba. Z obývcej izby a kuchynskej časti je spoločným východom umožnený výstup na terasu orientovanú do dvora.