Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevené ryby z Počúvadla

07.09.2020
  Pokus o obrazovú reportáž z 5. ročníka Rybárskeho víkendu SD ZSD SR.

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

01.07.2020
Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    
Rodinný dom - Trnava, M-House, s. r. o., Bratislava
Úvod > > Rodinný dom - Trnava, M-House, s. r. o., Bratislava

AUTOR: Ing. arch. Erik Makki, MAKKI – architekt, s.r.o.


Z architektonického hľadiska je objekt jednoduchej kubickej formy v tvare "L" s dvoma úskokmi na fasáde zo strany ulice.  Objekt je jednopodlažný. Strechy sú rovné s atikami tvarovanými v šikminách tak, aby dynamizovali jednoduchý tvar objektu. Nad vstupom do objektu je vykonzolovaná strešná konštrukcia. Dom je realizovaný ako drevostavba s certifikovanou difúzne otvorenou skladbou konštrukcie obvodových stien s použitím prírodných drevovláknitých a konopných izolácií. Za vstupnými dverami sa nachádza vstupný priestor, z ktorého je vedená prístupová chodba prechádzajúca takmer celým domom, z ktorej sú pristupné jednotlivé časti domu. Zo vstupu je prístupná aj technická miestnosť so samostatným vstupom z exteriéru. Rodinný dom má jasne definovanú dennú a nočnú časť. Nočná časť sa nachádza v dlhšej časti domu a je tvorená jendou veľkou detskou izbou, ktorá umožňuje neskoršie rozdelenie na dve samostatné izby, spálňou so šatníkom, pracovnňou orientovanou do ulice a kúpeľňou so samostatným WC. Denná časť je prístupná prechodom od vstupu cez spojovaciu chodbu a je tvorená väčšou kuchyňou s jedálenským kútom a špajzou, do dvora je orientovaná obývcia izba. Z obývcej izby a kuchynskej časti je spoločným východom umožnený výstup na terasu orientovanú do dvora.