Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Výsledky odbornej poroty

04.05.2020
Odborná komisia posudzovala a bodovo ohodnotila architektúru stavby i projekt a technické parametre realizácie, ako aj vizuálny dojem diela. Vzhľadom na vysoký počet nominácií (oproti minulým ročníkom mohli realizačné drevostavbárske firmy nominovať viac ako jednu stavbu) sa komisia rozhodla oceniť až šesť drevostavieb.

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Tlačová správa

05.03.2020
Zväz spracovateľov dreva Slovenskej republiky už po deviatykrát organizuje súťaž Drevostavba roka. Bližšie informácie nájdete v priloženej Tlačovej správe.  Zapojiť do hlasovania sa môžete po kliknutí na banner v úvode Drevostavba roka 2019. 
Rodinný dom - Zavar, okr. Trnava, M-House, s. r. o., Bratislava
Úvod > > Rodinný dom - Zavar, okr. Trnava, M-House, s. r. o., Bratislava

AUTOR: Ing. arch. Erik Makki, MAKKI – architekt, s.r.o.


Z architektonického hľadiska je navrhovaný objekt členitej kubickej formy. Strechy sú ploché a v rôznych výškach. K objektu RD je pričlenená garáž. Na objekte sú uplatnené moderné princípy pre tvarovanie objemov, umiestňovania otvorov a využívaní materiálov. Dom je postavený ako drevostavba s difúzne otvorenou, certifikovanou skladbou konštrukcie obvodových stien s použitím prírodných drevovláknitých a konopných izolácii. Dispozične je objekt riešený nasledovne. Vstupujeme do chodby, na ktorú je napojený šatník, hygiena. Z chodby ďalej vchádzame do obývacej izby s jedálňou, ktoré sú orientované na juhozápadnú stranu pozemku. Na hlavný obytný priestor je napojená kuchyňa so špajzou. Nočná časť domu je rozdelená na dve časti, kde jedna je tvorená  spojovacou chodbou, na ktorú sú napojené 2 izby s hygienou a technickou miestnosťou a jedna pracovňa, druhá časť nočnej zóny je prístupná z obývacej časti a slúži ako spálňa. Z hlavného obytného priestoru je možné výjsť na terasu.