Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevené ryby z Počúvadla

07.09.2020
  Pokus o obrazovú reportáž z 5. ročníka Rybárskeho víkendu SD ZSD SR.

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

01.07.2020
Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    
Rodinný dom - Zavar, okr. Trnava, M-House, s. r. o., Bratislava
Úvod > > Rodinný dom - Zavar, okr. Trnava, M-House, s. r. o., Bratislava

AUTOR: Ing. arch. Erik Makki, MAKKI – architekt, s.r.o.


Z architektonického hľadiska je navrhovaný objekt členitej kubickej formy. Strechy sú ploché a v rôznych výškach. K objektu RD je pričlenená garáž. Na objekte sú uplatnené moderné princípy pre tvarovanie objemov, umiestňovania otvorov a využívaní materiálov. Dom je postavený ako drevostavba s difúzne otvorenou, certifikovanou skladbou konštrukcie obvodových stien s použitím prírodných drevovláknitých a konopných izolácii. Dispozične je objekt riešený nasledovne. Vstupujeme do chodby, na ktorú je napojený šatník, hygiena. Z chodby ďalej vchádzame do obývacej izby s jedálňou, ktoré sú orientované na juhozápadnú stranu pozemku. Na hlavný obytný priestor je napojená kuchyňa so špajzou. Nočná časť domu je rozdelená na dve časti, kde jedna je tvorená  spojovacou chodbou, na ktorú sú napojené 2 izby s hygienou a technickou miestnosťou a jedna pracovňa, druhá časť nočnej zóny je prístupná z obývacej časti a slúži ako spálňa. Z hlavného obytného priestoru je možné výjsť na terasu.