Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Výsledky odbornej poroty

04.05.2020
Odborná komisia posudzovala a bodovo ohodnotila architektúru stavby i projekt a technické parametre realizácie, ako aj vizuálny dojem diela. Vzhľadom na vysoký počet nominácií (oproti minulým ročníkom mohli realizačné drevostavbárske firmy nominovať viac ako jednu stavbu) sa komisia rozhodla oceniť až šesť drevostavieb.

DREVOSTAVBA ROKA 2019 - Tlačová správa

05.03.2020
Zväz spracovateľov dreva Slovenskej republiky už po deviatykrát organizuje súťaž Drevostavba roka. Bližšie informácie nájdete v priloženej Tlačovej správe.  Zapojiť do hlasovania sa môžete po kliknutí na banner v úvode Drevostavba roka 2019. 
Rodinný dom - Zohor, okr. Malacky, M-House, s. r. o., Bratislava
Úvod > > Rodinný dom - Zohor, okr. Malacky, M-House, s. r. o., Bratislava

AUTOR: Ing. arch. Erik Makki, MAKKI – architekt, s.r.o.


Z architektonického hľadiska sa jedná o jednopodlažný objekt jednoduchej kubickej formy s valbovou strechou. Na objekte sú uplatnené moderné princípy pre tvarovanie objemov, umiestňovanie otvorov a využívanie materiálov. Svojím objemom a charakterom sa objekt vhodne začleňuje do okolitej zástavby. Farebným riešením objekt rešpektuje architektonicko-estetické kritériá, ktoré sú kladené na súdobú architektúru individuálnej výstavby ojektov. Dom je postavený ako drevostavba s certifikovanou difúzne otvorenou skladbou konštrukcie obvodových stien s použitím prírodných drevovláknitých a konopných izolácií. Vstup do objektu je zo západnej strany do vstupnej chodby. Odtiaľ je vytvorené napojenie na WC a následne sa prechádza do chodby, ktorá spája dennú a nočnú zónu domu. Hlavná obytná miestnosť je tvorená obývačkou, jedálňou a kuchyňou so špajzou. Na južnej strane domu je vytvorené prepojenie s exteriérom a to veľkou prestrešenou terasou. Z chodby je sprístupnená pracovňa, technická miestnosť, kúpeľňa, spálňa so samostanou kúpeľňou a dve izby.