Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevené ryby z Počúvadla

07.09.2020
  Pokus o obrazovú reportáž z 5. ročníka Rybárskeho víkendu SD ZSD SR.

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

01.07.2020
Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    
Rodinný dom - Zohor, okr. Malacky, M-House, s. r. o., Bratislava
Úvod > > Rodinný dom - Zohor, okr. Malacky, M-House, s. r. o., Bratislava

AUTOR: Ing. arch. Erik Makki, MAKKI – architekt, s.r.o.


Z architektonického hľadiska sa jedná o jednopodlažný objekt jednoduchej kubickej formy s valbovou strechou. Na objekte sú uplatnené moderné princípy pre tvarovanie objemov, umiestňovanie otvorov a využívanie materiálov. Svojím objemom a charakterom sa objekt vhodne začleňuje do okolitej zástavby. Farebným riešením objekt rešpektuje architektonicko-estetické kritériá, ktoré sú kladené na súdobú architektúru individuálnej výstavby ojektov. Dom je postavený ako drevostavba s certifikovanou difúzne otvorenou skladbou konštrukcie obvodových stien s použitím prírodných drevovláknitých a konopných izolácií. Vstup do objektu je zo západnej strany do vstupnej chodby. Odtiaľ je vytvorené napojenie na WC a následne sa prechádza do chodby, ktorá spája dennú a nočnú zónu domu. Hlavná obytná miestnosť je tvorená obývačkou, jedálňou a kuchyňou so špajzou. Na južnej strane domu je vytvorené prepojenie s exteriérom a to veľkou prestrešenou terasou. Z chodby je sprístupnená pracovňa, technická miestnosť, kúpeľňa, spálňa so samostanou kúpeľňou a dve izby.