Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevené ryby z Počúvadla

07.09.2020
  Pokus o obrazovú reportáž z 5. ročníka Rybárskeho víkendu SD ZSD SR.

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

01.07.2020
Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    
Rodinný dom Devínska Nová Ves, WHC s. r. o., Bratislava
Úvod > > Rodinný dom Devínska Nová Ves, WHC s. r. o., Bratislava

AUTOR: Ing. arch. Erik Makki, MAKKI – architekt, s.r.o.


Dvojpodlažný rodinný dom s rovnými strechami a garážou a omietkovou fasádou doplnenou dreveným obkladom na vybraných miestach. Terasa a vstup sú prestrešené priznanou drevenou konštrukciou s V-čkovými stĺpmi.  Cez oddelené zádverie sa dostávame do chodby, ktorá spája spálňu so samostatnou kúpeľňou, WC pre návštevy a technickú miestnosť. Ďalej sa dostávame do kuchyne, ktorá je prepojená s jedálenskou časťou a obývacou časťou s terasovými dverami. Obloženým schodiskom drevenou podlahou sa dostávame do druhého podlažia, ktoré tvorí chodba  s dvoma izbami a spoločnou kupeľňou s WC.