Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /www/htdocs/35123/html/www/shared/config.inc.php on line 65 Úvod  >  Najnovšie články :: Drevodomy - ZSDSR
Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Dni drevostavieb 2017 - tlačová správa

22.09.2017
Podiel moderných drevostavieb (domov na báze dreva) na individuálnej bytovej výstavbe sa za posledných 8 rokov na Slovenku zvýšil z 2% na viac ako 10%.

Tlačová správa Drevostavba roka

23.02.2017
 Tlačová správa ZSD SR Drevostavba roka .  Celé znenie nájdetu Tu :   tlacova-sprava-drevostavba-2016.doc [ 170 KB ] 

Veľtrh Nábytok a bývanie

23.02.2017
Zväz spracovateľov dreva SR Vás srdečne pozýva na veľtrh Nábytok a bývanie 2017, v termíne 7. až 12. marca 2017 do Pavilónu N  do Pavilónu slovenských výrobcov nábytku a moderných drevodomov.  Tlačová správa k podujatiu na stianhutie Tu :   tlacova-sprava-veltrh-nabytok-a-byvanie.docx [ 200.71 KB ]
Najnovšie články
Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/htdocs/35123/html/www/shared/classes/class.language_translator.php on line 59 Úvod > Úvod > Najnovšie články Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /www/htdocs/35123/html/www/shared/classes/class.language_translator.php on line 59

Dni drevostavieb 2017 - tlačová správa

Podiel moderných drevostavieb (domov na báze dreva) na individuálnej bytovej výstavbe sa za posledných 8 rokov na Slovenku zvýšil z 2% na viac ako 10%.

Atraktivita a dostupnosť moderných drevostavieb rastie úmerne so zvyšovaním informovanosti a dostupnosti relevantných údajov a informácií o výhodách drevostavieb.

 

Mýty a predsudky o horľavosti, nestabilite a neefektívnosti strácajú svoju silu, pretože moderná drevostavby sú:

  1. požiarne bezpečné
  2. energeticky efektívne
  3. rýchlo a výhodne dostupné

Po dobrých skúsenostiach a kvôli intenzívnej propagácii rozvoja moderných drevostavieb, s úmyslom osloviť čo najširšiu odbornú i laickú verejnosť, organizuje Sekcia drevostavieb (SD) ZSD SR aj v tomto roku opäť dni drevostavieb.

 

Jesenný termín tohtoročných Dní drevostavieb 2017 je dobrou príležitosťou rozhodnúť sa bývať vo svojom novom dome – postaviť novú drevostavbu v priebehu niekoľkých mesiacov je dnes bežným štandardom. Od októbra tohto roka vstúpi do platnosti Vyhláška MPRV SR o štátnej podpore pre výstavbu nízkoenergetických drevostavieb. Aj o podmienkach tejto vyhlášky sa záujemcovia dozvedia viac priamo na mieste. Ak klient uzavrie zmluvu so spoločnosťou, ktorá vlastní Značku kvality ZSD SR získa na základe dohody medzi ZSD SR a Slovenskou sporiteľňou zvýhodnený prístup k hypotéke na svoju novú modernú drevostavbu. Značku kvality ZSD SR vlastní  v súčasnosti 11 členských spoločností ZSD SR. Ich zoznam nájdete na www.drevostavby-zsdsr.sk

 

Všetky podrobnosti o Dňoch drevostavieb 2017 nájdu záujemcovia na http://www.dnidrevostavieb.sk/ kde členské spoločnosti ZSD SR zverejnia zoznam vybratých referenčných stavieb na celom Slovensku. Záujemcovia budú mať možnosť na vlastné oči vidieť a vlastnými rukami ohmatať výhody stavby na báze dreva. Toto podujatie má prispieť k rozširovaniu pozitívnych skúseností s modernými drevostavbami pre individuálnu bytovú výstavbu nielen medzi projektantmi a architektmi, ale aj medzi potenciálnymi investormi – staviteľmi, ktorí sa rozhodujú pre individuálne riešenie svojej bytovej otázky.

 

Na celom území Slovenska bude takto 6. a 7. októbra 2017 k dispozícii dve desiatky stavieb, väčšinou obývaných rodinných domov, do ktorých sa budú môcť záujemcovia pozrieť.

 

Kontakt:

PhDr. Peter Zemaník
generálny sekretár

email: peter.zemanik@zsdsr.sk
mobil: +421 918 474 987

 

Sekcia drevostavieb Zväzu spracovateľov dreva Slovenskej republiky (SD ZSD SR) združuje vo svojich radoch podnikateľské subjekty, ktoré podporujú architektúru ohľaduplnú k prostrediu, energeticky efektívnu výstavbu, uplatnenie nízkoenergetických a pasívnych domov, používanie environmentálne priaznivých stavebných materiálov a technológií, uplatnenie obnoviteľných zdrojov energie v prevádzke budov a vôbec ochranu životného a kultúrneho prostredia vo vzťahu k architektúre a výstavbe.

 

SD ZSD SR si dala za úlohu rozhýbať stavebnícky trh v individuálnej bytovej výstavbe domov na báze dreva. Jednou z jej aktivít je aj udeľovanie Značky kvality ZSD SR, ktorú v  roku 2012 po prvý krát uviedla do praxe. Získať ju môžu výlučne členovia ZSD SR, ktorí splnia prísne kritériá posudzovania nielen kvality svojej výroby, ale podrobia sa aj kontrole finančnej disciplíny voči klientom i štátu. Nezávislá komisia posudzuje stanovené kritériá, ktoré sú nad rámec bežných európskych kritérií. Jej členovia sú odborníci a posudzovatelia nielen z praxe ale aj z akademickej obce TU Zvolen. Momentálne vlastní Značku kvality ZSD SR jedenísť členských spoločností.  Slovenská sporiteľňa, podporila realizáciu individuálnej bytovej výstavby drevostavieb a pripravila produkt na realizáciu plnohodnotného prefinancovania hypotekárnych úverov v jednotlivých tranžiach podľa stupňa rozostavanosti. To znamená, že stavebníkovi uvoľnia časť financií z úveru už pri podpise zmluvy o dielo so spoločnosťou, ktorá vlastní Značku kvality ZSD SR, aby mohol prefinancovať začatie výstavby. Nemusí čakať na vklad do katastra, ako to bolo doteraz a ako je to aj pri stavbách tzv. mokrým procesom. Tento produkt vo výraznej miere pomôže drevostavbám zvýšiť ich atraktivitu predovšetkým pre mladé rodiny, ktoré zvažujú riešiť svoju bytovú otázku výstavbou nového domu.

 

Sekcia drevostavieb ZSD SR svojou aktivitou chce zdvojnásobiť podiel drevostavieb na individuálnej bytovej výstavbe na Slovensku z dnešných odhadovaných 10% novostavieb ročne na 30% v priebehu niekoľkých rokov.

 

SD ZSD SR je riadnym členom Európskeho zväzu výrobcov drevostavieb (EFV), ktorého jedným z prijímacích kritérií je aj existencia domácej certifikácie kvality produkcie. Značka kvality ZSD SR je jednou z nich.

 

     

Podiel stavieb na báze dreva v krajinách EÚ:
Škandinávia:
Nemecko:
Rakúsko:
Česko:
Slovensko:
70 %
50 %
45 %
20 %
10 %