Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevené ryby z Počúvadla

07.09.2020
  Pokus o obrazovú reportáž z 5. ročníka Rybárskeho víkendu SD ZSD SR.

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

01.07.2020
Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    
Najnovšie články
Úvod > Úvod > Najnovšie články

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

 

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou.

Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. Počiatočný šok, ktorý vyvolali karanténne  opatrenia sa podarilo vďaka flexibilnému plánovaniu a posunutiu realizácií zvládnuť a dnes je záujem investorov rovnako veľký ako pred vypuknutím pandémie. Aj na tomto konštatovaní sa zhodli členské spoločnosti Sekcie drevostavieb Zväzu spracovateľov dreva SR (SD ZSD SR) na svojom zasadnutí v posledný júnový deň tohto roka. Pred „prázdninami“ – ktoré sú očakávaným obdobím zvýšenej aktivity pri stavbách rodinných domov – sa zaoberali reštartom svojej aktivity a rozhodli sa zamerať na tri zásadné úlohy. Pripravujú poznávaciu cestu do Tokajskej oblasti, kde stojí vyhliadková veža, ktorá bola vyhodnotená ako Stavba roka 2015. Je dominantou Vinohradníckej oblasti Tokaj, 12 metrov vysoká a jedinečná svojim tvarom dreveného suda. Oceľovú konštrukciu veže dotvárajú drevené lamely. Je umiestnená vo vinohradoch medzi obcami Malá Tŕňa a Černochov. Pokračovať bude aj výstavná aktivita SD ZSD SR, ktorá sa rozhodla pridať k odborným garantom na výstave DREODOMY PASÍV, Strechy a izolácie, ktorá sa pripravuje v januári v Expo center Trenčín. Naďalej zostáva prioritou SD ZSD SR aj šírenie dobrého mena drevostavieb a preto bude pokračovať aj súťaž Drevostavba roka a po definitívnom upokojení pandemickej situácie aj podujatie Dni drevostavieb. Napriek všetkým problémom a obmedzeniam, ktoré aj v legislatíve sťažujú pôsobenie drevostavbárov je nálada na trhu pozitívna a prejavila sa aj  fotografii z intenzívneho a konštruktívneho rokovania. 

 sekcia-drevostavieb-pokracuje-v.docx [ 13.86 KB ] 

foto:  sd_30_06_2b.jpg [ 254.23 KB ]