Prihlásenie
registracia
Najnovšie články

Drevené ryby z Počúvadla

07.09.2020
  Pokus o obrazovú reportáž z 5. ročníka Rybárskeho víkendu SD ZSD SR.

Sekcia drevostavieb pokračuje v činnosti ďalšou etapou - zasadnutie SD ZSD SR 30.6.2020

01.07.2020
Ani koronakríza sa, zatiaľ, neprejavila negatívne na činnosti stavebných firiem, ktoré sa zaoberajú výstavbou domov na báze dreva. 

Drevostavba roka 2019 - internetové hlasovanie

20.05.2020
Tak ako v minulých ročníkoch, aj v tomto roku sa s nominovanými stavbami mohla verejnosť zoznámiť nielen v odborných časopisoch, ale aj na webovej stránke www.mojdom.sk a na www.drevostavby-zsdsr.sk. Žiaľ, laická verejnosť mohla hlasovať výlučne iba na internete, pretože výstavy Nábytok a bývanie 2020 v Nitre (10.3. – 15.3.2020) ako aj CONECO – RACIOENERGIA 2020 (25. - 28. 3. 2020) v bratislavskej Inchebe boli kvôli koronavírusu odložené, resp. zrušené. Napriek tomu sa do hlasovania na internete zapojilo celkom 1265 hlasujúcich. Výsledky internetového hlasovania nájdete v priloženej tlačovej správe.    
Značka kvality
Úvod > Značka kvality

 

Štatút Značky kvality

 

Sekcia drevostavieb ZSD SR je možné hľadať kvalitu drevostavieb, čo je výrazom snahy o skultivácii trhu drevostavieb. Známky kvality, ktoré sa týkajú odlišných drevín, ktoré sa vyskytujú v živých organizmoch bez toho, aby sa zistilo, či sú poškodené mena drevostavby. Značka kvality nenahradzuje certifikáciu, ale nezávislou odbornou komisiou predpokladi komplexné riešenie drevostavby. Z toho dôvodu je značka kvality venovaná prefabrikovaným výrobkom, ale aj stavebným montáži (technologické stavby domu priamo na stavenisku).Je potrebné, aby ste zistili, že aj keď firma realizuje stavbu z prefabrikovaných stenových panelov, vždy je k dispozícii prefabrikácie a staveniskovej montáže. Prefabrikované súčiastky, ktoré nie sú na stropných konštrukciách a strešných konštrukciách, sa montujú na stavbe. Inak povedané - nezáleží na tom, čo je možné urobiť, ale nie je možné zistiť jeho vlastnosti a kvalitu hotového domu.

 

 

Značka kvality- brožúra

 

  statut-znacka-kvality --- aktualizovany-08-2013.pdf [3.46 MB] 

 

 

 

Značka kvality- registratúra, termíny udelenia

 

znacka-kvality-udelenie-j.xlsx [12,67 KB]